Faaliyet konusunda, hizmet alanı ve iş hacmi bakımından Türkiyenin büyük firmalarından olan Aytaş A.Ş., dinamik gelişim sürecinde teknolojik ve sektörel yeniliklerin izlendiği ve uygulamaya konduğu firma olarak da tanınmaktadır.
İzmir ulaşımının ana arteri olan çevre yolunun uç noktalarında bulunan Kaynaklar Merkez Operasyon Merkezi ve Çiğli Lojistik Operasyon Merkezi’nin yanısıra İç Ege’ye hızlı ulaşımı sağlamak amacıyla kurduğu Denizli Bölge Müdürlüğü ve Deposu ile Batı Anadolu’daki perakendeci, toptancı, yerinde tüketim satış noktalarına, doğru ürün, doğru fiyat ve doğru zamanlama ile en kaliteli hizmeti vererek koşulsuz müşteri memnuniyeti yaratmayı hedeflemiş ve bu stratejisini sürdürerek bugüne ulaşmıştır.

Satış ve dağıtım kanallarında ürün ve hizmet farklılaşmasına büyük önem veren Aytaş A.Ş., kardeş kuruluşu olan Standard Gıda Ltd. Şti. ile ev dışı tüketim kanalına ürün sunma, kaliteli hizmet götürme ve endüstriyel kullanım eğitimi verme konusunda son yıllarda önemli mesafe katetmiştir. Aytaş A.Ş.’nin önderliğinde Standard Gıda, başta Eczacıbaşı-Girişim olmak üzere, kuru, taze ve dondurulmuş gıda, soğuk ve sıcak içecek, temizlik ürün ve kağıtları kategorilerinde, sektörlerinin lider markaları ile işbirliği yapmaktadır.