LOJİSTİK VE DEPOLAMA

Aytaş, Ege Bölgesi satış ve dağıtım hizmetlerini İzmir'de Kaynaklar ve Çiğli olmak üzere iki dağıtım merkezinden; Denizli merkezde bölge deposundan sürdürmektedir.

Kaynaklar Merkezimizde 24; Çiğli Merkezimizde 14 boşaltma-yükleme rampası ve tecrit edilmiş  sevk gözleri  bulunmaktadır. Yine Kaynaklar merkezimizin tek vardiya aylık boşaltma-yükleme kapasitesi 16.000 ton, Çiğli merkezimizin tek vardiya aylık boşaltma-yükleme kapasitesi ise 12.000 ton dur.

Kaynaklar Merkezimiz; distribütörlüğünü yaptığımız lider markaların gıda ve tüketim mallarına, Çiğli Merkezimiz ise; Nestle ürünlerine ve de lojistik operasyon merkezi olarak Çanakkale-Balikesir-Bandırma; Uşak;  Muğla-Denizli-Aydın; Isparta-Burdur-Antalya-Alanya hatlarında  geniş bir bölgede Nestle müşterileri olan Zincir Mağaza ve Distribütörlüklere lojistik hizmeti vermektedir.

Müşteri memnuniyeti odaklı hizmet kalitemize herzaman azami özen göstererek; gerek depolamada gerek sevkiyatta ürün gurubunun özelliğine göre ısı ve nem kontrolü (+ 4, - 18 °C) yapılmaktadır. Araç takibi sistemi ile denetlediğimiz frigorifik sevkiyat ara
çlarımız data logger cihazları ile teçhiz edilmiştir. Taze ve dondurulmuş ürün lojistiği ise + 4, - 18 °C ürünü birarada taşıyabilen çift rejimli araçlarımız ile gerçekleştirilmektedir.

Tüm depolarımızdaki operasyonlar; kablosuz network çözümleri  ve barkod okuyuculu endüstriyel  el terminalleri ve depo otomasyon sistemi sayesinde süratli ve minimum hata ile yapılmaktadır. Depo otomasyonu ile; ürünlerin sisteme kayıt edilmesi, siparişlerin toplanması,  müşterilerimize sevki ve teslimi, toplam kalite ve verimliliğin arttırılması hedeflenmiştir.

İşbirliği içinde olduğumuz lider markalar; Aytaş A.Ş.'nin bilgisayar altyapısı kurulmuş modern depolama ve online sipariş alabilme sistemleri ile çalışan dağıtım merkezlerinin coğrafi özellik olarak pazara yakın olma avantajından ve siparişlere hızlı reaksiyon verebilme ve acil durumlarda parçalı da olsa sevkiyat yapabilme özelliğinden de faydalanarak, müşterileri nezdinde yok satmayı önleyerek, satış artışları elde etme imkanını bulmuşlardır.

Tedarik zinciri yönetimine dayalı otomasyon sistemimizde yaklaşık 2500 kalem ürünün palet bazlı lokasyon tanımları yapılmış ve ürünlerin adet, paket, koli barkodları tanımlanmıştır. Her ürün için bir yer, her ürün kendi yerinde felsefesine bağlı olarak mal kabulde otomatik şekilde depolanacağı adresi belirlenen ürün, yerleştirmede forkliftçilere zaman kazandırmaktadır. Aynı şekilde ürün toplama listelerinde de belirtilen lokasyonlar sayesinde son kullanma tarihi yakın olan ilk çıkar (FIFO) uygulaması kolaylıkla izlenmektedir.

Tedarikçilerimize otomatik olarak hazırlanıp gönderilen ürün siparişlerimizin mal karşılaması da barkod kontrolü ile yapılmakta ve bu şekilde doğru ürün doğru miktar denetimi sağlanmaktadır. Aynı yöntem sağlam ve bozuk müşteri iadeleri kabulünde de uygulanmaktadır. Tüm depolarda yapılan bu işlemler gerçek zamanlı olarak merkezi bilgisayar sistemimizdeki veri tabanına kayıt edilmektedir. Titiz bir şekilde gerçekleştirilen bu işlemlerin sonucu periyodik olarak yapılan yine barkodlu sayımlarda envanter doğruluğunda büyük başarı elde edilmektedir.

Sorumluluğunu üstlendiğimiz tedarikçilerimizi memnun etmek; müşterilerimize en hızlı, doğru ve özenli hizmeti verebilmek amacı ile tüm lojistik ve dağıtım süreçlerimiz yakından izlenmekte ve sürekli kalite/performans ölçümlemeleri yapılmaktadır.

> Lojistik Ve Depolama Kapasitemiz
> Lojistik ve Dağıtım Kabiliyetlerimiz
> P/L Markalarımız